• Konu Başlıklarına ait Mesaj içerikleri Misafirlere Blur sistemi ile karartılmıştır. İçeriği net olarak görüntülemek için üye olmanız gerekmektedir.

Konu Çözüldü 652 SKHK nin Ek 4. Md. Ger. Kadroya Geçenlerin Terfi İşlemleri Nasıl Olacak?

aykut_gokalp

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Milli Eğitim Müdürlüğü
Çalıştığınız İl/İlçe
Otlukbeli
MEBBİS'de şu an 9/1 gözüküyorlar.

1- Bu kişilerden birisi sözleşmeliyken bedelli askerliğe gitmişti. Bu terfi tarihini nasıl etkileyecek?

2- Geçmiş tarihleri yazıp teker teker terfi mi vericez yoksa 3 yılı bir derece sayıp tek seferde mi vericez? Tek seferde vereceksek terfi tarihini kadroya geçme tarihi mi olacak?

3- Bir de bu iki yıla 1 kademe verilmesi Mebbis'de hangi madde seçiyoruz?

4- 2 yıla 1 kademede ilk yıl (aday öğretmenlik) sayılıyor mu?

Bunların dışında yapmam gereken bir şey var mı?

Kısacası bu adamların terfisini nasıl yapıcaz?

Yasin Ünsal

Uzman Mutemet

Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Sağlık Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Türkiye
ekteki görüşe göre terfilerinin yapılması gerekiyor ,ayrıca askerlik hizmeti da kamu hizmetinde sayıldığından 657 sk 83. maddesine göre kademe derece ilerlemesinde muvazzaf askerlik hizmetinde geçen sürelerin değerlendirilmesi gerektiği kanaatindeyim .

Ekli dosyalar

aykut_gokalp

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Milli Eğitim Müdürlüğü
Çalıştığınız İl/İlçe
Otlukbeli
Teşekkür ederim. Bir de bu lisede ya da üniversitede hazırlık okuyanların durumu tam nasıl olacak. 50 çeşit yazı var kafam çorba gibi oldu.

aykut_gokalp

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Milli Eğitim Müdürlüğü
Çalıştığınız İl/İlçe
Otlukbeli
Öğrendim hepsini

- Bedelli askerlik terfi tarihini etkilemiyor.
- 3 yıllık lise okuyanlar hazırlık okuduysa kademe alabiliyorlar. Liseler 4 yıl olduktan sonra hazırlık okuyanlar ve üniversitede hazırlık okuyanlar avucunu yalıyor.
- Sözleşmeliyken ilk yılki aday öğretmenlik 2 yılda 1 kademede sayılıyor.

aykut_gokalp

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Milli Eğitim Müdürlüğü
Çalıştığınız İl/İlçe
Otlukbeli
Terfi sebeplerinide bunları seçtim:
- 652 S.K.H.K. Ek 4. Md. Söz. İken kadroya atandı. Söz. Süre İntibakında değerlendirildi. (Derece Terfi) (3 yılı tek seferde verdim)
- 657 SK 64 md. 3. Fıkra (418 veya 527 SKHK – zorunlu hizmet kademe terfi) (2 yıla 1 kademe)
- 657 SK 36/A-6-b md. (ortaöğrenim süresi fazla) (Lisede okunan hazırlık sınıfı)

Üst Alt