• Konu Başlıklarına ait Mesaj içerikleri Misafirlere Blur sistemi ile karartılmıştır. İçeriği net olarak görüntülemek için üye olmanız gerekmektedir.

Mutemet Arşivi Derece ve Kademe Hesaplama

Süleyman ESEN

Mutemet
Kayıtlı Üye
Merhaba dostlar;
Bir kurumda personel biriminde görevlendirildim. Birkaç kez anlatmalarına rağmen 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa göre memurların derece ve kademelerin hesaplamalarını henüz kavrayamadım. Zahmet olmazsa örneklerle anlatabilirmisiniz arkadaşlar.

(Derece ve terfi tarihi hesaplama, derece ve terfi hesaplama, emekli keseneği tarihi hesaplama, emekli keseneği derece ve terfi hesaplama vs)

Ayrıca 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümlerine uygun güncel derece ve kademe hesaplamasına ilişkin program veya excel tablo varsa cevabi yazılarınızda paylaşabilirmisiniz?
Şimdiden teşekkür ederim.

Ömür Kandemir

Uzman Mutemet

Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Sağlık Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Giresun / Merkez
Süleyman ESEN' Alıntı:
Merhaba dostlar;
Bir kurumda personel biriminde görevlendirildim. Birkaç kez anlatmalarına rağmen 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa göre memurların derece ve kademelerin hesaplamalarını henüz kavrayamadım. Zahmet olmazsa örneklerle anlatabilirmisiniz arkadaşlar.

(Derece ve terfi tarihi hesaplama, derece ve terfi hesaplama, emekli keseneği tarihi hesaplama, emekli keseneği derece ve terfi hesaplama vs)

Ayrıca 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümlerine uygun güncel derece ve kademe hesaplamasına ilişkin program veya excel tablo varsa cevabi yazılarınızda paylaşabilirmisiniz?
Şimdiden teşekkür ederim.
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]Sağlık Bakanlığına ait Terfi İşlemleri Uygulama Kılavuzu[/font]
ekte paylaştığım dökümanı inceleyiniz.

http://dosyamerkez.saglik.gov.tr/Eklenti/4670,terfi-islemleri-uygulama-kilavuzupdf.pdf?0

Ekli dosyalar

Süleyman ESEN

Mutemet
Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim, önce bol bol okuyarak, örnekler vasıtasıyla öğrenmeye çalışacağım.

İşe giriş tarihi, asalet tarihi varsa askerlik, ücretsiz izin ve SSKlı günlerin tarihlerini girerek 657 Sayılı Devlet Memuru Kanununda belirtilen derece ve kademeleri işaretleyerek (toplu sözleşme, sicil terfisi vs) ya da excel tabloya işleyerek ilgili personelin şu an terfi tarihi ve şu an olması gereken derece ve kademeyi hesaplamaya yönelik bir program var mı ?

Bu sayede ilgili bölümleri işleyerek ilgili personelin maaşa ve emekliliğe esas derece ve kademe tarihleri ile derece ve kademesinin hesaplanır diye düşündüm.

Mehmet AKDEMİR

Misafir
Süleyman ESEN' Alıntı:
Teşekkür ederim, önce bol bol okuyarak, örnekler vasıtasıyla öğrenmeye çalışacağım.

İşe giriş tarihi, asalet tarihi varsa askerlik, ücretsiz izin ve SSKlı günlerin tarihlerini girerek 657 Sayılı Devlet Memuru Kanununda belirtilen derece ve kademeleri işaretleyerek (toplu sözleşme, sicil terfisi vs)  ya da excel tabloya işleyerek ilgili personelin şu an terfi tarihi ve şu an olması gereken derece ve kademeyi hesaplamaya yönelik bir program var mı ?

Bu sayede ilgili bölümleri işleyerek ilgili personelin maaşa ve emekliliğe esas derece ve kademe tarihleri ile derece ve kademesinin hesaplanır diye düşündüm.
SSK'lı günler sadece 657 sayılı DMK'nın 4B maddesine istinaden çalışanlara derece kademe verildi. Diğer SSK'lı günler derece kademeye etki etmez.
Derece kademe hesaplama program gerektirecek kadar karmaşık değil,
Memur için; İlköğretm ve Ortaokul Mezunu 14/2'si, Lise Mezunu 13/3'ü, Önlisans 10/2'si, Lisans 9/1'i olarak memuriyete başlar. Her yıl için bir kademe, 3 yılda 1 derece alarak devam eder. Alınan ücretsiz izinler gün hesabı ile mevcut derece kademe yükseltildiği aydan geriye hesaplanarak düşer.
Daha sonradan değişen öğrenim durumları da yine derece kademe intibakında değerlendirilir.

Ömür Kandemir

Uzman Mutemet

Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Sağlık Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Giresun / Merkez
Süleyman ESEN' Alıntı:

İşe giriş tarihi, asalet tarihi varsa askerlik, ücretsiz izin ve SSKlı günlerin tarihlerini girerek 657 Sayılı Devlet Memuru Kanununda belirtilen derece ve kademeleri işaretleyerek (toplu sözleşme, sicil terfisi vs)  ya da excel tabloya işleyerek ilgili personelin şu an terfi tarihi ve şu an olması gereken derece ve kademeyi hesaplamaya yönelik bir program var mı ?

Ekli dosyalar

kamil kamiloğlu

Mutemet
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
MEB
Çalıştığınız İl/İlçe
Tekirdağ/Çorlu
Personel bölününde çalışırken kendi yaptığım excel terfi hesaplama programı var. Yıllar önceydi. İşine yarayabilir.

Ekli dosyalar

Üst Alt