• Konu Başlıklarına ait Mesaj içerikleri Misafirlere Blur sistemi ile karartılmıştır. İçeriği net olarak görüntülemek için üye olmanız gerekmektedir.

Mutemet Arşivi Doğum Yardımı Ödeme İşlemleri

Durum
Üzgünüz bu konu Çözüldüğü için Kapatılmıştır. Yeni Başlık açarak sorunuzu yazın..

kenanyılmaz

Mutemet
Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bugün itibariyle yeni doğan bebeğimiz için Aile politikalar il müdürlüğüne başvuru evraklarımı kurumumun yazı işlerine bıraktım. süreci sizlerle paylaşmak istedim. İl müdürlüğü ile görüştüm. istedikleri evraklar 1-Doğum belgesi, 2-Çocuğun kimlik fotokopisi, 3- il müdürlüğünün sayfasından indirdiğim başvuru dilekçesi
bu 3 evrağı hazırlayıp kurumumumdan üst yazı ile il müdürlüğüne gönderilmesi için verdim. bakalım ödeme süreci nasıl olacak ve ne zaman ödeme yapılacak..
**Yıllarca herkese çocuk ödemesi yaptıktan sonra kendi çocuğum için olan ödemeyi almak için başka kuruma başvurmak biraz garip geldi :D
**Doğum yardımı dilekçe örneğini de ekte veriyorum.

Ekli dosyalar

Üye

Misafir
kenan' Alıntı:
Arkadaşlar bugün itibariyle yeni doğan bebeğimiz için Aile politikalar il müdürlüğüne başvuru evraklarımı kurumumun yazı işlerine bıraktım. süreci sizlerle paylaşmak istedim. İl müdürlüğü ile görüştüm. istedikleri evraklar 1-Doğum belgesi, 2-Çocuğun kimlik fotokopisi, 3- il müdürlüğünün sayfasından indirdiğim başvuru dilekçesi
bu 3 evrağı hazırlayıp kurumumumdan üst yazı ile il müdürlüğüne gönderilmesi için verdim. bakalım ödeme süreci nasıl olacak ve ne zaman ödeme yapılacak..
**Yıllarca herkese çocuk ödemesi yaptıktan sonra kendi çocuğum için olan ödemeyi almak için başka kuruma başvurmak biraz garip geldi :D
Kenan hocam yeğenim nasıl büyüyormu ?

Ayrıca sizce bize başvuran persolein bizmi evreklarını üst yazı hazırlayıp alile bakanlığına gönderelim yoksa personeli bize bulaştırmadan kendileride gitse olurmu ?

mehmetkulte

Mutemet
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Sağlık bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
yalova
Benim geçen hafta bir personelim geldi. Bu dilekçe örneğini aile ve sosyal pol. bak. sitesinde indirdik doğum raporu kimlik fotokipisi nüfus kayıt örneği ile üst yazı yazarak şahsı yoladık aile ve sos. il müdürlüğüne. Ertesi gün geldi dilekçe örneğindeki 'Kamu işçisi olan anne ya da babanın yeni doğum için aldığı/alacağı doğum yardımı tutarı' diye bir yer var burayıda kurumun doldursun kurum amiri imza müdür vursun getir demişler. Tamam dedik öyle yaptık gönderdik hocam pardon demişler sizi yanlış yönlendirdik orayı boş bırakın getirin demişler yine onların dediği şekilde yaptık gönderdik bakalım bu sefer ne uyduracaklar:)

Üye

Misafir
Bence bu işe biz fazla maydonoz olmayalım yeteri kadar i,ş yükümüz var.gönderelim personeli gitsin.

kenanyılmaz

Mutemet
Kayıtlı Üye
Uzman Mutemet' Alıntı:
kenan' Alıntı:
Kenan hocam yeğenim nasıl büyüyormu ?

Ayrıca sizce bize başvuran persolein bizmi evreklarını üst yazı hazırlayıp alile bakanlığına gönderelim yoksa personeli bize bulaştırmadan kendileride gitse olurmu ?
Maşallah büyüyor amcası :D
artık personelin mutemetliğe başvurmasına gerek yok kurumlardaki evrak kayıt veya yazı işleri birimleri kişilerden gerekli evrakları alarak il müdürlüklerine üst yazı ile bildirmeleri yeterli, mutemetliklere sadece maaş değişikliği için aile durum ve aile yardımı bildiriminde bulunmaları yeterli. yani iş artık yazı işleri birimlerinde

Ali Nakkaş

Misafir
Arkadaşlar doğum yardımı hususunda; ekte gönderdiğim yazı gereği, personelimizi doğum raporu ve  doğan çoçuğuk nüfus kadığı ile birlikte sosyal dayanışma ve yardımlaşma vakfına gönderiyorum, onlarda ilgili belgeleri İl Müdürlüğüne gönderiyorları ve bu durumda 5 tane ödeme yapıldı bir sıkıntı olmadı.

Ekli dosyalar

kenanyılmaz

Mutemet
Kayıtlı Üye
ödemenin anne adına ptt üzerinden olacağı söylendi ama ne zamana ödeme çıkar onu bilmiyorum

Ferhad ERYILMAZ

Uzman Mutemet

Uzman Mutemet
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Tarım ve Orman Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Bitlis/Merkez
Ödeme anneye yapılınca ne fark edecek.Babaya öde gitsin. Amaçlarının ne olduğunu bir bilebilsem.

Emre YURT

Mutemet
Kayıtlı Üye
Aile İl Müd. ödelerin yatarıldığında annenin cep telefonuna mesaj gideceğini söyledi.Ödeme içinde bankalarla ihale yapılabilirmiş.Yönetmelikte var.

Durum
Üzgünüz bu konu Çözüldüğü için Kapatılmıştır. Yeni Başlık açarak sorunuzu yazın..
Üst Alt