• Konu Başlıklarına ait Mesaj içerikleri Misafirlere Blur sistemi ile karartılmıştır. İçeriği net olarak görüntülemek için üye olmanız gerekmektedir.

Çözümlendi | Kilitli geri ödenecek çocuk yardımı

Durum
Üzgünüz bu konu Çözüldüğü için Kapatılmıştır. Yeni Başlık açarak sorunuzu yazın..

ilhan1964

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
meb
Çalıştığınız İl/İlçe
bursa/yıldırım
Öğretmen arkadaşın 1999-2002-2006 yıllarında doğan 3 çocuğu var. çocuklardan biri üniversitede okuyor daha 2005 yılında burs aldığı için için çocuk yardımı almadı. 2 çocuk için alıyor. Geri ödemeyi kaç yılına kadar yapılacak hangi yıla kadar yapmamız gerekiyor.
2011 yılında bildirimi dosyasında var

Hüseyin ÇEVİK

Site Admin

Yönetici
Site Admin
Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Milli Eğitim Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Çorum/Bayat
Normalde geriye dönük 5 yıl sınırı var ama sizin durum 2011 yılında bildirimi yaptığı için farklı bildirimi yaptığı tarihten itibaren ödenmesi gerekir diye düşünüyorum. Malmüdürlüğü ile de görüşün izin ona göre ödemenizi yaparsınız.
Burs alan çocuk için ise Toplu Sözleşme gereği çocuk yardımı ödeniyor ne zamandan beri ödeniyor tam bilemiyorum ama eskiye doğru "Toplu Sözleşmeleri" kontrol edebilirsiniz. Gerçi bildiriminde çocuğun ismi yoksa geriye dönük ödeme yapamazsınız. Varsa onun içinde ödeme yapmanız gerekiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu Çözüldüğü için Kapatılmıştır. Yeni Başlık açarak sorunuzu yazın..
Üst Alt