• Konu Başlıklarına ait Mesaj içerikleri Misafirlere Blur sistemi ile karartılmıştır. İçeriği net olarak görüntülemek için üye olmanız gerekmektedir.

Çözümlendi | Kilitli GSS % 12 Kıst Hesaplama

Durum
Üzgünüz bu konu Çözüldüğü için Kapatılmıştır. Yeni Başlık açarak sorunuzu yazın..

Mustafa Gözükara

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
MEB
Çalıştığınız İl/İlçe
Gonya
Eleman 19 Temmuzda (mesai saati bitiminde) Bedelli askerlik için ayrılacak. Temmuz Maaşını tam hesaplattım bordrosunu aldım (bu ayın PEK verilerini öğrenmek için) sonra işten ayrılan deyip 5 gün kıst maaş hesaplattım + P.E.K. %12 GSS primini hesaplatıp 30'a bölüp 26 ile çarptım.. bu kıst GSS primini manuel bordro girişinden maaş hesaplatırken dahil edeceğim.9 Ağustosta askerden dönecek + 4 gün ağustos maaşında kıst maaş yapacağım (bu aya ait)
Soru 1- buraya kadar yaptıklarım doğrumu
Soru 2- Bu kişi 10 ağustosta göreve dönerse (aynı tarihte bayram tatili denk geliyor) ben Ağustos maaşını 5-6 gibi hesaplatmam lazım. Göreve başlama yazısı olmadan elemanın ağustos maaşını neye göre hesaplayayım. Hadi gelde işin içinden çık.

Mehmet AKDEMİR

Site Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
Çalıştığınız Bakanlık
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü
Çalıştığınız İl/İlçe
Van/Tuşba
Eleman 19 Temmuzda (mesai saati bitiminde) Bedelli askerlik için ayrılacak. Temmuz Maaşını tam hesaplattım bordrosunu aldım (bu ayın PEK verilerini öğrenmek için) sonra işten ayrılan deyip 5 gün kıst maaş hesaplattım + P.E.K. %12 GSS primini hesaplatıp 30'a bölüp 26 ile çarptım.. bu kıst GSS primini manuel bordro girişinden maaş hesaplatırken dahil edeceğim.9 Ağustosta askerden dönecek + 4 gün ağustos maaşında kıst maaş yapacağım (bu aya ait)
Soru 1- buraya kadar yaptıklarım doğrumu
Soru 2- Bu kişi 10 ağustosta göreve dönerse (aynı tarihte bayram tatili denk geliyor) ben Ağustos maaşını 5-6 gibi hesaplatmam lazım. Göreve başlama yazısı olmadan elemanın ağustos maaşını neye göre hesaplayayım. Hadi gelde işin içinden çık.
1- GSS işleminiz doğru
2- Maaşını ayın 15 inden sonra münferit yapabilirsiniz.

Yasin Ünsal

Uzman Mutemet

Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Sağlık Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Türkiye
gssp 26 değilde 25 olmalı sanırım onun dışında bu arkadaş teskeriyi 9 unda alırsa en erken 19 ağustosta başlayacağından ağustos döneminde 15-18 arası kıst gssp hesaplamanız gerekecek göreve başladıktan sonra 10 gün içinde .diğer bir seçenek idari izinlerde başlatma olanağı bulunduğundan en iyisi 19.08 de 15.08 tarihinde başlamak istediğine dair dilekçeyi alıp ona göre oluru alıp başlatmak ve tam maaş münferit hesaplama yapmak en doğrusu ağustos dönemi için

Hüseyin ÇEVİK

Site Admin

Yönetici
Site Admin
Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Milli Eğitim Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Çorum/Bayat
Ayrılma başlama olan işlemlerde parmak hesabı yapmak daha uygun. Bu dönem 31 gün olduğu için 5 gün maaş, 26 gün GSS hesaplamak gerekiyor. Hem işin bir tarafında SGK var. Sonra eksik der İPC uygulayabilirler.

Mustafa Gözükara

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
MEB
Çalıştığınız İl/İlçe
Gonya
Bu aydan 5 gün kıst maaş + 26 gün GSS pirimi hesaplayıp verdim.Gelecek ayda da 15 Ağustos göreve başlama yazısı yazacaklar tam maaş alacak.

Hüseyin ÇEVİK

Site Admin

Yönetici
Site Admin
Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Milli Eğitim Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Çorum/Bayat
Bu aydan 5 gün kıst maaş + 26 gün GSS pirimi hesaplayıp verdim.Gelecek ayda da 15 Ağustos göreve başlama yazısı yazacaklar tam maaş alacak.
Aklınızda bulunsun gene hocam, eğer personel 15ine kadar başlamayacak olursa, 30 günlük GSS ödemesi yapmanız gerekebilir.

Hüseyin ÇEVİK

Site Admin

Yönetici
Site Admin
Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Milli Eğitim Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Çorum/Bayat
İnşallah başlar.Yani başlar heralde. ya başlamazsa ?kafamda deli sorular.
İşi garantiye almak için Ağustos maaşında kişi için GSS hesaplatıp bordronun bir çıktısını alıver. Oldu başlamadı vakit kaybetmeden MYS üzerinden bordroya göre ödeme işlemini gerçekleştirirsin :)

Durum
Üzgünüz bu konu Çözüldüğü için Kapatılmıştır. Yeni Başlık açarak sorunuzu yazın..
Üst Alt