• Konu Başlıklarına ait Mesaj içerikleri Misafirlere Blur sistemi ile karartılmıştır. İçeriği net olarak görüntülemek için üye olmanız gerekmektedir.

Mutemet Arşivi Kademe İlerleme Cezası

Durum
Üzgünüz bu konu Çözüldüğü için Kapatılmıştır. Yeni Başlık açarak sorunuzu yazın..

Murat Koçbir

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
İyi Çalışmalar arkadaşlar... bir konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var. Kişi 1 yıl kademe ilerleme cezası verilmiş, daha sonra Mahkeme Kararı ile verilmiş olan kademe ,ilerleme ceza kararı kaldırılarak terfisinin yeniden yapılarak yasal faizi ile kişiye ödenmesi istenmiştir. Şimdi geriye dönük terfiyi hesaplattıktan sonra "KBS" sisteminin "Maaş Bordro Girişinde" girilirken yasal faizi girilecek kalem bulunmuyor yada nasıl işliyeceğiz yasal faizi?

Volkan Çirkin

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Ticaret Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Beyoğlu/İSTANBUL
Murat Koçbir' Alıntı:
İyi Çalışmalar arkadaşlar... bir konu hakkında yardımınıza ihtiyacım var. Kişi 1 yıl kademe ilerleme cezası verilmiş, daha sonra Mahkeme Kararı ile verilmiş olan kademe ,ilerleme ceza kararı kaldırılarak terfisinin yeniden yapılarak yasal faizi ile kişiye ödenmesi istenmiştir. Şimdi geriye dönük terfiyi hesaplattıktan sonra "KBS" sisteminin "Maaş Bordro Girişinde" girilirken yasal faizi girilecek kalem bulunmuyor yada nasıl işliyeceğiz yasal faizi?
Hocam bnzer sorunla bnde karşılaştım , excel den tablo hazırlayıp üst yazı ile ilgili saymanlığa teslim ettim. Öncesinde arayıp sormuştum bu şekilde getirsem olur mu diye , olur dediler.

H.Tuğrul SÜMER

Site Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
Çalıştığınız Bakanlık
TEKEL | MEB | Emekli
Çalıştığınız İl/İlçe
Balıkesir/Edremit
Volkan Çirkin' Alıntı:
Murat Koçbir' Alıntı:
Hocam  bnzer sorunla bnde karşılaştım , excel den tablo hazırlayıp üst yazı ile ilgili saymanlığa teslim ettim. Öncesinde arayıp sormuştum bu şekilde getirsem olur mu diye , olur dediler.
Saymanlık nasıl ödedi y.faizi ki buna..

Volkan Çirkin

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Ticaret Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Beyoğlu/İSTANBUL
H.Tuğrul SÜMER' Alıntı:
Volkan Çirkin' Alıntı:
Murat Koçbir' Alıntı:
Hocam  bnzer sorunla bnde karşılaştım , excel den tablo hazırlayıp üst yazı ile ilgili saymanlığa teslim ettim. Öncesinde arayıp sormuştum bu şekilde getirsem olur mu diye , olur dediler.
Saymanlık nasıl ödedi y.faizi ki buna..
Bilmem, sormadım

Bayram Kurt

Misafir
Arkadaşım siz normal ödemenizi yapın. faiz ödemesini ise ayrıca hesaplayıp ödenek geldikten sonra ödeme yapabilirsiniz.

Volkan Çirkin

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Ticaret Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Beyoğlu/İSTANBUL
çeşitli gelir yada çeşitli ödeme diye bir kalem var, bu tarz olmayan şeyleri oraya ekliyorlar sanırım,

H.Tuğrul SÜMER

Site Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
Çalıştığınız Bakanlık
TEKEL | MEB | Emekli
Çalıştığınız İl/İlçe
Balıkesir/Edremit
Bayram Kurt' Alıntı:
Arkadaşım siz normal ödemenizi yapın. faiz ödemesini ise ayrıca hesaplayıp ödenek geldikten sonra ödeme yapabilirsiniz.
En doğrusu bu HYS'den Y.Faizi ayrıca ödenmesi..

Volkan Çirkin' Alıntı:
çeşitli gelir yada çeşitli ödeme diye bir kalem var, bu tarz olmayan şeyleri oraya ekliyorlar sanırım,
Öyle bir seçenek yok. KBS maaş ön tarafta.

Bayram Kurt

Misafir
ben de de mahkeme kararı geriye dönük alacakları için yasal faiziyle ödeme yapılması şeklinde bir mahkeme kararı vardı. Geriye dönük ödemeleri yaptım. Faizini hesaplayıp ilgili kurumdan istedim. Kendisine de bilgi verdim. kurum ne zaman ödenek gönderirse ödemeyi yaparım. Alacaklı kişi faiz istemese dilekçe verir. faiz ödemeleri bu şekilde oluyor. Kendisine teklif edin.

H.Tuğrul SÜMER

Site Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
Çalıştığınız Bakanlık
TEKEL | MEB | Emekli
Çalıştığınız İl/İlçe
Balıkesir/Edremit
Bayram Kurt' Alıntı:
ben de de mahkeme kararı  geriye dönük alacakları için yasal faiziyle ödeme yapılması şeklinde bir mahkeme kararı vardı. Geriye dönük ödemeleri yaptım. Faizini hesaplayıp ilgili kurumdan istedim. Kendisine de bilgi verdim. kurum ne zaman ödenek gönderirse ödemeyi yaparım. Alacaklı kişi faiz istemese dilekçe verir. faiz ödemeleri bu şekilde oluyor. Kendisine teklif edin.
Mantıklı.. Bilgi için teşekkür ederim. Bunu bilmiyordum. 
Peki MEB'de Ödenebilir bütçede ise ödeyebilirmiyiz? Yoksa Ödenek istememiz mi gerekecek.. Yada ödenek istesek dahamı iyi olur.

Durum
Üzgünüz bu konu Çözüldüğü için Kapatılmıştır. Yeni Başlık açarak sorunuzu yazın..
Üst Alt