• Konu Başlıklarına ait Mesaj içerikleri Misafirlere Blur sistemi ile karartılmıştır. İçeriği net olarak görüntülemek için üye olmanız gerekmektedir.

Çözümlendi | Kilitli KBS Manuel Bordro Girişi İlksan Kesintisi

Durum
Üzgünüz bu konu Çözüldüğü için Kapatılmıştır. Yeni Başlık açarak sorunuzu yazın..

Hüseyin ÇEVİK

Site Admin

Yönetici
Site Admin
Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Milli Eğitim Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Çorum/Bayat
Geçmişe dönük 23 aylık ödeme yapmam gereken personelim var. Bordrolarını hesapladım elimde hazır.
Ama şöyle bir sıkıntım var ki; çözümü için sizlerin yardımına ihtiyacım var.
Manuel Bordro girişi yerinden tutarları giriyorum, diğer tazminatlar yerinden ek ödemeyi de giriyorum. Kesintiler kısmından sendika kesintisini ve bes kesintisini giriyorum ama İlksan Kesintisi giriş yerini bulamadım. Bilgisi olan ya da bu tür durumla karşılaşanınız oldu mu?

Mehmet AKDEMİR

Site Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
Çalıştığınız Bakanlık
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü
Çalıştığınız İl/İlçe
Van/Tuşba
Geçmişe dönük 23 aylık ödeme yapmam gereken personelim var. Bordrolarını hesapladım elimde hazır.
Ama şöyle bir sıkıntım var ki; çözümü için sizlerin yardımına ihtiyacım var.
Manuel Bordro girişi yerinden tutarları giriyorum, diğer tazminatlar yerinden ek ödemeyi de giriyorum. Kesintiler kısmından sendika kesintisini ve bes kesintisini giriyorum ama İlksan Kesintisi giriş yerini bulamadım. Bilgisi olan ya da bu tür durumla karşılaşanınız oldu mu?
Şöyle bir tavsiyede bulunayım;
İlksan Kesintilerinizin toplamını (toplam 23 aylık ve bu ay ile birlikte 24 aylık) normal Ağustos maaşından kesin.

Hüseyin ÇEVİK

Site Admin

Yönetici
Site Admin
Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Milli Eğitim Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Çorum/Bayat
Şöyle bir tavsiyede bulunayım;
İlksan Kesintilerinizin toplamını (toplam 23 aylık ve bu ay ile birlikte 24 aylık) normal Ağustos maaşından kesin.
Normal maaş bordrosunda değişiklik yapamıyoruz diye biliyorum.

Mehmet AKDEMİR

Site Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
Çalıştığınız Bakanlık
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü
Çalıştığınız İl/İlçe
Van/Tuşba

Eren Yasin

Mutemet
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Adalet Bakanlığı
Olmazsa muhasebe müdürlüğü ile görüşün. Çeşitli emanetler hesabına alıp oradan aktarılabilir belki.

Hüseyin ÇEVİK

Site Admin

Yönetici
Site Admin
Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Milli Eğitim Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Çorum/Bayat
İlksan kesintisini bilmediğim için (Sadece MEB için sanırım) normal kesinti kısmından yapılmıyor mu? Ayrı bir sayfası mı var acaba
Evet İlksan kesintisi sadece MEB de var. Manuel bordro girişi kısmında bulamadım.
Ağustos maaşında düzenleme yapın diye öneriniz oldu ama KBS normal maaş bordrosunda değişikliğe izin vermiyor diye biliyorum. Yanlış mı biliyorum.

Hüseyin ÇEVİK

Site Admin

Yönetici
Site Admin
Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Milli Eğitim Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Çorum/Bayat
Olmazsa muhasebe müdürlüğü ile görüşün. Çeşitli emanetler hesabına alıp oradan aktarılabilir belki.
Dediğiniz gibi bir sorayım ama olumsuz yanıt alacağımdan eminim:) Olmadı MYS'den ödeme dışında başka bir seçenekte yok gibi sanırım

Hüseyin ÇEVİK

Site Admin

Yönetici
Site Admin
Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Milli Eğitim Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Çorum/Bayat
Manuel bordro girişi yerinde aynı döneme ait sadece bir bordro giriliyor. Ocak ayının maaşını girince 14 günlük fark maaşı girmiyor sadece birisini kabul ediyor.
Değerli hocalarım siz 14 günlük katsayı farklarını KBS den nasıl ödediniz ya da MYS den mi ödediniz?

Eren Yasin

Mutemet
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Adalet Bakanlığı
Ben daha önce Ocak maaşının içine dahil ettim 14 günlük tutarları. SGK bildirimi yapacağım sırada ayırarak bildirim.

Hüseyin ÇEVİK

Site Admin

Yönetici
Site Admin
Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Milli Eğitim Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Çorum/Bayat
Ben daha önce Ocak maaşının içine dahil ettim 14 günlük tutarları. SGK bildirimi yapacağım sırada ayırarak bildirim.
Daha sonra elden uğraşmaktansa dediğiniz gibi yapmak daha iyi. Teşekkür ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu Çözüldüğü için Kapatılmıştır. Yeni Başlık açarak sorunuzu yazın..
Üst Alt