• Konu Başlıklarına ait Mesaj içerikleri Misafirlere Blur sistemi ile karartılmıştır. İçeriği net olarak görüntülemek için üye olmanız gerekmektedir.

Editörün Seçimi KBS - Manuel Maaş Bordro Girişi - Video Anlatım

Mehmet AKDEMİR

Site Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
Çalıştığınız Bakanlık
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü
Çalıştığınız İl/İlçe
Van/Tuşba
KBS de Manuel Maaş Bordro Girişi Nasıl Yapılır, Maaş Bordro Girişinin Kullanımını Anlatan Güzel bir video,
Bu Video da sadece Bordronun nasıl girileceği anlatılmaktadır.
Bu videoda anlatılan işlemi eğer Aylık Maaş ile birlikte vermeniz gerekiyorsa,
Kurumsal Maaş Hesaplaması yapıldıktan sonra burayı kullanmanız gerekmektedir.
Maaş Hesaplaması yapıldıktan sonra bu işlemleri yapıp, kaydederek yeniden maaş hesaplama yapmadan maaşınızı onaylamanız gerekmektedir.

Eren Yasin

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Adalet Bakanlığı
Burada ek bilgi olarak; ön yüzdeki ilgili alanlar doldurulduktan sonra alt bölümdeki "diğer tazminat" ve "kesinti" butonları seçildiğinde sistem "Lütfen bordro bilgilerini seçiniz" şekilde uyarı vermektedir.
Öncelikle ön yüzdeki bilgiler girilerek bordro kayıt işlemi yapılmalı, sonrasında üst bölümden ilgili bordro satırı seçilerek alttaki "diğer tazminat" ve "kesinti" butonları basılarak veriler girilmeli, ardından kayıt işlemi yapılmalıdır.

Eren Yasin

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Adalet Bakanlığı
Pratiklik açısından ek bir bilgi olarak;
Örneğin KHK ile personeliniz 2016 Aralık döneminde ihraç edildi, sonrasında OHAL bürosu ilgiliyi 2018 Temmuz döneminde göreve iade etti diyelim.
Bordro girişi ekranında 2017/01 dönemi bilgileri kaydettikten sonra aynı bordro üzerinde "Gecikme ayı" bölümünü 02 yapıp kaydet dediğinizde 2017/Şubat dönemi için yeni bir bordro otomatik olarak kaydedilmiş olur. Daha açık bir ifade ile 2017 Ocak dönemi bordronuz kopyalanarak 2017 Şubat dönemi olarak kaydedilir. Her seferinde alttan "yeni bordro" diyerek bilgileri baştan girmenize gerek yoktur.
2017/Temmuz bordrosunu kaydettikten sonra gecikme ayını 08 yapıp kaydedin sonra 09 yapıp tekrar kaydedin bu şekilde devam ederseniz değeri değişmeyen alanlar (aylık, taban aylık, öht vs gibi) için vakit kaybetmemiş olursunuz. "Geç.Ay Ver.Top" derece kademe kıdem ay yıl gibi alanları güncellemeyi unutmayınız.
(Alttaki "diğer tazminat" ve "kesinti" ekranlarını maalesef kopyalamıyor.)

Eren Yasin

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Adalet Bakanlığı
Tamam siz MYS den yapın. Kesenek bildirirken emsan veriler otomatik gelmesin uğraşın. Ben uğraşmıyorum. Ödeme tarihinden sonra 10 günü kaçırıp ceza yeme riskim yok. Ödeme yapıldı mı diye takip etmiyorum 15 inde ödenecek biliyorum. ÖEB düzenlerken kodlarla IBAN la onay süreciyle harcama talimatı vs ile uğraşın. Ben uğraşmıyorum. O aya ait bordroyu A4 kağıdında fiziki klasörde yada excel olarak bilgisayarda tutun. Ben kurum bordrosunu indirdiğimde o bordro da inmiş oluyor derli toplu arşivim oluyor tek yerden kontrol ediyorum uğraşmıyorum. Personel e-devletten manuel bordrosuna da bakabiliyor, gelip benden istemiyor vakitten tasarruf ediyorum.
Aklıma gelen faydaları bu kadar. Daha da faydası vardır.

Son düzenleme:

isay

Facebook Grup Üyesi

Facebook
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
EGM
Pratiklik açısından ek bir bilgi olarak;
Örneğin KHK ile personeliniz 2016 Aralık döneminde ihraç edildi, sonrasında OHAL bürosu ilgiliyi 2018 Temmuz döneminde göreve iade etti diyelim.
Bordro girişi ekranında 2017/01 dönemi bilgileri kaydettikten sonra aynı bordro üzerinde "Gecikme ayı" bölümünü 02 yapıp kaydet dediğinizde 2017/Şubat dönemi için yeni bir bordro otomatik olarak kaydedilmiş olur. Daha açık bir ifade ile 2017 Ocak dönemi bordronuz kopyalanarak 2017 Şubat dönemi olarak kaydedilir. Her seferinde alttan "yeni bordro" diyerek bilgileri baştan girmenize gerek yoktur.
2017/Temmuz bordrosunu kaydettikten sonra gecikme ayını 08 yapıp kaydedin sonra 09 yapıp tekrar kaydedin bu şekilde devam ederseniz değeri değişmeyen alanlar (aylık, taban aylık, öht vs gibi) için vakit kaybetmemiş olursunuz. "Geç.Ay Ver.Top" derece kademe kıdem ay yıl gibi alanları güncellemeyi unutmayınız.
(Alttaki "diğer tazminat" ve "kesinti" ekranlarını maalesef kopyalamıyor.)
abi tam da senin dediğin gibi bi durum var başımda manuel bordro yaptım kbs üzerinden sonra münferitten hesapladım fakat ödeme emri belgesini boş çıkarıyor bu neden olur ya da bu işin başka bioluru varsa lütfen bi yardım et 23 aylık maaş yapmam gerekiyr ve çok yeni mutemetim :(

Mehmet AKDEMİR

Site Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
Çalıştığınız Bakanlık
Çalıştığınız İl/İlçe
Van/Tuşba
abi tam da senin dediğin gibi bi durum var başımda manuel bordro yaptım kbs üzerinden sonra münferitten hesapladım fakat ödeme emri belgesini boş çıkarıyor bu neden olur ya da bu işin başka bioluru varsa lütfen bi yardım et 23 aylık maaş yapmam gerekiyr ve çok yeni mutemetim :(
Ödeme emri belgesini nerden yapıyorsunuz?

Eren Yasin

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Adalet Bakanlığı
Münferit olarak hesaplama yapıp ödeyemezsiniz. Ağustos ayı maaşları için terfileri kesinti vs leri girdikten sonra Ağustos maaşını hesaplayıp icmal öeb kontrol butonlarına basacaksınız. Sonrasında manuel bordrolarınızı sisteme girip öeb kontrol butonuna basıp girmiş olduğunuz bordroları kontrol edeceksiniz. İster kurum bordrosunu toplu olarak indirip kontrol edin isterseniz sadece o personeli KBS de sorgulayıp bordrolarını kontrol edin. Herşey tamamsa öeb kontrol butonuna tekrar basıp gerçekleştirme görevlisine gönderin. Ödemeyi kurumsal toplu maaşta ödeyeceksiniz.
Uzun lafın kısası manuel girilen bordrolar münferit olarak ödenemez. Kurumsal ödeme ile ayın 15 inde ödenir.
---
Manuel bordroları girdikten herhangi bir personelin bilgisinde değişiklik yaparsanız sadece o personelin maaşını tekrar hesaplatın. Tek kişinin maaşını hesaplarsanız sorun yok ama tekrar kurumsal hesaplama yaptırırsanız manuel bordrodaki diğer tazminat ve kesinti ekranındaki bilgiler siliniyor. Tek tek tüm ayların ek ödeme tutarlarının güncellenmesi gerekiyor.
Ayrıca daha önceki mesajımda ay yıl bilgisini değiştirip kaydederseniz bordro kopyalanıyor demiştim. Kopyaladığınız her bordronun ek ödeme, sendika, bireysel emeklilik vs bilgilerini girmelisiniz. O alanlar kopyalanamıyor.

Son düzenleme:

bayramaktas

Mutemet
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
İçişleri
Diğer arkadaşım kurumsal Ağustos maaşlarını hesaplayıp muhasebe birimine göndermiş. Ben münferit olarak bordroları girdim kaç aysa. Şimdi münferit olarak bu kişinin maaşlarını münferit hesaplayıp muhasebe birimine gönderebiliyor muyum tekrardan?

Mehmet AKDEMİR

Site Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
Çalıştığınız Bakanlık
Çalıştığınız İl/İlçe
Van/Tuşba
Diğer arkadaşım kurumsal Ağustos maaşlarını hesaplayıp muhasebe birimine göndermiş. Ben münferit olarak bordroları girdim kaç aysa. Şimdi münferit olarak bu kişinin maaşlarını münferit hesaplayıp muhasebe birimine gönderebiliyor muyum tekrardan?
MYS'den yapabilirsiniz bu durumda

burcu kağanoğlu

PREMİUM

Premium Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
AFAD
Çalıştığınız İl/İlçe
ANKARA
Arkadaşlar öht ve ek ödemesi 2016 yılından bu yana hatalı verilen bir personelim var eylül maaşında manuel bordrodan bu işlemi yapabiliyor muyum ve 24 ayı tek tek mi girmeliyim

Çevrimiçi üyeler :
Altın Üye-Kayıtlı Üye Premium Üye-Uzman
Demo Üye

Forumda Üye Arayın

Üst Alt