• Konu Başlıklarına ait Mesaj içerikleri Misafirlere Blur sistemi ile karartılmıştır. İçeriği net olarak görüntülemek için üye olmanız gerekmektedir.

Mutemet Arşivi kbs terfi girişi

Durum
Üzgünüz bu konu Çözüldüğü için Kapatılmıştır. Yeni Başlık açarak sorunuzu yazın..

Sevim Peydaş

Misafir
kbs de terfler yada öht gibi değişikleri personel kişi kartında 7 nolu terfiyi seçmeden direk anasayfadaki kadro ve tazminat bilgilerinden Seç diyerek girirsek ne olur ?

kenanyılmaz

Mutemet
Kayıtlı Üye
özellikle 5434 sayılı personelde hatalar ortaya çıkar..5510 da pek sorun olmaz ama terfi ekranında yıllık hareketleri kontrol edemezsin..

devrangüven

Mutemet
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
İçişleri Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
HAKKARİ
her gelen terfi ve kademeyi
7.bölümden terfi den mi yapmak gerek ,
benim yaptığım önce kişinin kadro ve tazminat bilgileri bölümünden yapıyorum derece-kademeleri sonra 7.terfiden giriyorum derece kademleri yapıyorum çıkıyorum. bu dogrumu peki ?
7.bölümden dereceleri girdikten sonra cetvellerden de girmek gerekiyormu ? yeni başlayan bir mutemet olarak soruyorum bu sitedeki insanlar sağolsun aydınlatıyorlar. teşekkürler =)

5846

Misafir
devrangüven' Alıntı:
benim yaptığım önce kişinin kadro ve tazminat bilgileri bölümünden yapıyorum derece-kademeleri sonra 7.terfiden giriyorum derece kademleri yapıyorum çıkıyorum. bu dogrumu peki ?
7.bölümden dereceleri girdikten sonra cetvellerden de girmek gerekiyormu ? yeni başlayan bir mutemet olarak soruyorum bu sitedeki insanlar sağolsun aydınlatıyorlar. teşekkürler =)
1- Her gelen terfiyi 7. bölüm terfiden yapmak gerekir. Terfi penceresini açtıktan sonra yeni derece kademesi varsa onlar girilir, derece kademe ilerlemesi yok da, üstöğrenim dolayısıyla ek göstergesi değişecekse, yine de son derece kademesi girilir, sonra cetveller butonu tıklanarak kişinin yeni durumu ilgili cetvellerden seçilir. Terfi geçerlilik ayı da girilir ve kaydedilir.

2- Kişi kartında kadro ve tazminat bilgilerinden yaptığınızda elle düzeltme yapmış olursunuz. Yanlıştır. Yapmayın.

3- Bununla ilgili KBS kılavuzlarını baştan sona okuyun. Sormayın demiyorum, sorun tabii ki, sorarak da öğrenecekleriniz olacak ama önce kılavuzları okuyun, anlamadığınız (ki sanmıyorum, kılavuzları okuduktan sonra anlamayacağınız pek bir şey kalmayacaktır) bir konu olursa, biz yine de buralardayız...

Kolay gelsin...

devrangüven

Mutemet
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
İçişleri Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
HAKKARİ
Harun Kuru' Alıntı:
devrangüven' Alıntı:
1- Her gelen terfiyi 7. bölüm terfiden yapmak gerekir. Terfi penceresini açtıktan sonra yeni derece kademesi varsa onlar girilir, derece kademe ilerlemesi yok da, üstöğrenim dolayısıyla ek göstergesi değişecekse, yine de son derece kademesi girilir, sonra cetveller butonu tıklanarak kişinin yeni durumu ilgili cetvellerden seçilir. Terfi geçerlilik ayı da girilir ve kaydedilir.

2- Kişi kartında kadro ve tazminat bilgilerinden yaptığınızda elle düzeltme yapmış olursunuz. Yanlıştır. Yapmayın.

3- Bununla ilgili KBS kılavuzlarını baştan sona okuyun. Sormayın demiyorum, sorun tabii ki, sorarak da öğrenecekleriniz olacak ama önce kılavuzları okuyun, anlamadığınız (ki sanmıyorum, kılavuzları okuduktan sonra anlamayacağınız pek bir şey kalmayacaktır) bir konu olursa, biz yine de buralardayız...

Kolay gelsin...
Biz yeni başlıyan ve bizden öncekilerden yanlış bilgiler ögrendğimiz için pek ne yapacağımızı bilmiyoruz ondan dolayı çoğu şeyi soruyorum ben ,kbs klavuzu demişssiniz hemen okuyorum baştan sona teşekkürler =)

Şerife Pınar

Mutemet
Kayıtlı Üye
İşletmemizde mutemet arkadaş, bir yıldır derece kademesi 3/2 olması gerekirken 3/3 den maaş yapmış, bunu kbs den terfi işlemlerinden düzeltemiyorum, bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ömür Kandemir

Uzman Mutemet

Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Sağlık Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Giresun / Merkez
Şerife Pınar' Alıntı:
İşletmemizde mutemet arkadaş, bir yıldır derece kademesi 3/2 olması gerekirken 3/3 den maaş yapmış, bunu kbs den terfi işlemlerinden düzeltemiyorum, bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.
-terfi bölümünden değil , ana ekrandaki derece/kademe düzeltmeniz yeterlidir.

H.Tuğrul SÜMER

Site Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
Çalıştığınız Bakanlık
TEKEL | MEB | Emekli
Çalıştığınız İl/İlçe
Balıkesir/Edremit
Ömür Kandemir' Alıntı:
Şerife Pınar' Alıntı:
-terfi bölümünden değil , ana ekrandaki derece/kademe düzeltmeniz yeterlidir.
Düzeltme işlemi, 3/2 olarak yapılan hatanın geriye dönük düzeltilmesi gerekir. Aldığı 3/3 Derecenin 3/2 farkı hesaplanması herek. Sonra Ömür beyin dediğini uygulayacaksınız.

Durum
Üzgünüz bu konu Çözüldüğü için Kapatılmıştır. Yeni Başlık açarak sorunuzu yazın..
Üst Alt