• Konu Başlıklarına ait Mesaj içerikleri Misafirlere Blur sistemi ile karartılmıştır. İçeriği net olarak görüntülemek için üye olmanız gerekmektedir.

Mutemet Arşivi Maaş bordro girişi manuel hesaplama

Kadir Ates

V.İ.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Üniversite
Çalıştığınız İl/İlçe
İstanbul
Maaş bordro girişinden manuel maaş yapmaya çalışıyorum. Diğer tazminatlar kısmından Eğitim öğretim tazminatı ekleyeceğim, miktarı yazıyorum kaydediyorum. Hesaplama yaptıktan sonra bordroda görünmüyor. İlk girdiğim ekrandan damga vergisini yazdığımda damga vergisi görünüyor, ancak diğer tazminatlara eklediğim miktarlar görünmüyor, bu şekilde manuel uygulama yapan varmı?.

Kadir Ates

V.İ.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Üniversite
Çalıştığınız İl/İlçe
İstanbul
htsumer' Alıntı:
Bu Tazminat 950 TL olanmı?
Hayır, akademisyenlere verdiğimiz eğitim öğretim ödeneği, aylık 789,30/12=65,77 tl olan miktar.

H.Tuğrul SÜMER

Site Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
Çalıştığınız Bakanlık
TEKEL | MEB | Emekli
Çalıştığınız İl/İlçe
Balıkesir/Edremit
Personel Bordrosu ekranından birde kontroledin..

Orda sol alt köşede Tazminatları gösteriyor tabi hesaplama yaptıysanız!

Kadir Ates

V.İ.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Üniversite
Çalıştığınız İl/İlçe
İstanbul
htsumer' Alıntı:
Personel Bordrosu ekranından birde kontroledin..

Orda sol alt köşede Tazminatları gösteriyor
Dediğiniz yerden baktım maalesef yok. Üstelik diğer tazminatlara girdiğim bilgiyi kaydettikten sonra hesaplama yapıp tekrar bordroya geldiğimde önceki girmiş olduğum tazminat bilgiside yok oluyor. Velhasıl diğer tazminatlar kısmına birşey kaydetmek mümkün görünmüyor.

Maliye bakanlığına bu sorunu nasıl iletibilirim, fikri olan varmı.

Yaşar Yarımoğlu

Mutemet
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Sağlık Bakanlığı
kapitalist' Alıntı:
Maaş bordro girişinden manuel maaş yapmaya çalışıyorum. Diğer tazminatlar kısmından Eğitim öğretim tazminatı ekleyeceğim, miktarı yazıyorum kaydediyorum. Hesaplama yaptıktan sonra bordroda görünmüyor. İlk girdiğim ekrandan damga vergisini yazdığımda damga vergisi görünüyor, ancak diğer tazminatlara eklediğim miktarlar görünmüyor, bu şekilde manuel uygulama yapan varmı?.

Maaş bordro girişinden manuel hesaplama yapılmaz üstadım... Bu alan herhangi bir nedenle maaşları sistemden hesaplatılmadan manuel olarak hazırlanan bordroların (Yılı geçmiş terfi vb hesaplamalar) muhasebe kayıt formundan girilerek ödenmesi durumunda, Sosyal Güvenlik Kesintilerine ilişkin bildirgenin SGK’ na verilmesine esas teşkil eden TXT dosyasının oluşturulabilmesi için, manuel hesaplanan bordro bilgilerinin Bordro Bilgi Girişi ekranından girilmesi için düzenlenmiştir.

Ferhad ERYILMAZ

Uzman Mutemet

Uzman Mutemet
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Tarım ve Orman Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Bitlis/Merkez
Sayın Mekeli Hocam daha evvel yan ödeme puanları toplu olarak girilmiş şimdi cetvelden çağırıyoruz anca eski oranlar halen duruyor ve bordroya iki misli yansımış. Toplu girilen yan ödeme oranlarını değiştiremiyoruz ne yapabiliriz.

Yaşar Yarımoğlu

Mutemet
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Sağlık Bakanlığı
Hocam, Bordro Listesi Bölümünde seçilen personel adına, varsa daha önce hazırlanmış bordrolar listelenir. Listelenen Bordroların durumu onaylanmamış halde ise bu bordro üzerinde istenilen her türlü veri girişi ve değişikliği yapılabilir. Durumu Onaylanmış ya da Güncellenmiş halde ise, bu bordrolar sadece bilgi amaçlıdır değişiklik yapmaya kapalıdır anlamına gelmektedir.

Erkan Bağlan

PREMİUM

Premium Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
İYTE Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Urla/İZMİR
Arkadaşlar öncelikle kurumsal hesaplama yapmanız gerekiyor.ilgili kişinin bağlı olduğu birimi hesaplattıktan sonra kesintiler ve ek tazminat bilgilerini gireceksiniz ve yeniden hesaplama yapmadan ödeme emri dök butonuna basacaksınız.böylece kişiyi ilgili ayın ödeme emrine ve bordrosuna yansıtıyor.

Online yöneticiler

Forumda Üye Arayın

Üst Alt