• Konu Başlıklarına ait Mesaj içerikleri Misafirlere Blur sistemi ile karartılmıştır. İçeriği net olarak görüntülemek için üye olmanız gerekmektedir.

Mutemet Arşivi Ocak Ayı Terfi-Kademe-Derece

Gülcan Doğru

Gülcan Doğru
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Gençlik ve Spor Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Gaziantep
Günaydın;
Ocak ayında gelen derece kademe terfi şubat ayında mı verilir ? Emekli sandığında geçen yıl ocakta terfi verdiğim için sıkıntı çıkmıştı. normalde ayın 1-14 arası ise ilgili aya, 15-30 arası ise diğer aya terfi veriliyor diye biliyorum.

Ali Selvi

Uzman Mutemet & Moderatör

Yönetici
Moderatör
Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Sağlık bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Yozgat / merkez
terfi tarihine bakın. takip eden ayın 15 inden itibaren vermeniz gerekiyor. Terfi tarihi ocak 14 ise 15 ocak tan itibaren, terfi tarihi ocak 20 ise 15 şubattan geçerli olur.

Gülcan Doğru

Gülcan Doğru
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Gençlik ve Spor Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Gaziantep
Teşekkür ederim. Bende öyle biliyordum da geçen yıl emsan da baya sıkıntı çıktı ondan tereddütte kaldım.

yusuf_j_7

Misafir
peki 14.12.2017 olursa ne yapacaz bildiğim kadarıyla bulunulan yılın ilk ayından itibaren veriliyor ama hak kaybı oluyor

Ömür Kandemir

Uzman Mutemet

Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Sağlık Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Giresun / Merkez
yusuf_j_7' Alıntı:
peki 14.12.2017 olursa ne yapacaz bildiğim kadarıyla bulunulan yılın ilk ayından itibaren veriliyor ama hak kaybı oluyor
Aralık ayı için manuel bordro yapacaksınız.Harun hocamın yaptığı terfi bordrosu vardır çok kullanışlı onunla yapabilirsiniz.

link:https://www.mutemetler.com/forum/Thread-terfi-farki-hesaplama-programi?highlight=terfi

Ali Selvi

Uzman Mutemet & Moderatör

Yönetici
Moderatör
Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Sağlık bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Yozgat / merkez
örnek benim terfi tarihim 14. 12 dir. :) ne yazıkki

MERVE DEMİREL

Mutemet
Kayıtlı Üye
Arkadaşlar kişinin Kaz.Hak derece kademesi 4/7, Görev Ay. Derece kademesi 4/9, ben kbs de terfi girerken ödeme derece kademesine 4/9 olanı mı yazıcam

Mehmet AKDEMİR

Misafir
Ali Selvi' Alıntı:
Biraz geç kaldım sanırım ama yinede bu aralık terfisiyle ilgili KBS'den yapmış olduğum geriye dönük terfi çözümü var.

Eğer sadece 1 aylık (Aralık 2017) geriye dönük terfi yapılacaksa, Terfi işlemlerinde 68b Günlük olan kısmı seçiyoruz. Derece / Kademesini girdikten sonra Sonda bulunan gün kısmına 30 yazıp kaydedince otomatik olarak 1 aylık terfi vermiş oluyor.
Bu ay denedim ve bordroda kontrol ettim. Ekstra 1 aylık terfi bordrosu oluştu..

Ömür Kandemir

Uzman Mutemet

Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Sağlık Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Giresun / Merkez
Mehmet AKDEMİR' Alıntı:
Ali Selvi' Alıntı:
Biraz geç kaldım sanırım ama yinede bu aralık terfisiyle ilgili KBS'den yapmış olduğum geriye dönük terfi çözümü var.

Eğer sadece 1 aylık (Aralık 2017) geriye dönük terfi yapılacaksa, Terfi işlemlerinde 68b Günlük olan kısmı seçiyoruz. Derece / Kademesini girdikten sonra Sonda bulunan gün kısmına 30 yazıp kaydedince otomatik olarak 1 aylık terfi vermiş oluyor.
Bu ay denedim ve bordroda kontrol ettim. Ekstra 1 aylık terfi bordrosu oluştu..
kesenekleri de kontrol ediniz sonra sıkıntı yaşarsınız...

Üst Alt