• Konu Başlıklarına ait Mesaj içerikleri Misafirlere Blur sistemi ile karartılmıştır. İçeriği net olarak görüntülemek için üye olmanız gerekmektedir.

Tartışma PERSONEL ÖDEMESİ İLE İLGİLİ KBS DUYURUSU SIRA NO: (12) Mükerrer Asgari Geçim İndirimi Hakkında

Mehmet AKDEMİR

Site Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
Çalıştığınız Bakanlık
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü
Çalıştığınız İl/İlçe
Van/Tuşba
hocam eşi serbest meslek çalışanı olduğu için "4- Eşi Emekli, Serbest Meslek v.b" seçimini işaretledim. Dediğiniz seçimi mi yapmam lazımdı ?
Özür dilerim, serbest meslek gözümden kaçmış,
Serbest meslek ise yaptığınız işlem doğrudur. Herhangi bir değişiklik yapmayın.
Duyuru ekinde gönderilen personellerden eşi serbest meslek olanları Eşi çalışmayan şeklinde AGİ kontrol ederek hesaplamanızı yapın.

muallim001

Milli Eğitim Bakanlığı Yaygın Eğitim
Premium Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Milli Eğitim
Çalıştığınız İl/İlçe
Adana/Adana
Özür dilerim, serbest meslek gözümden kaçmış,
Serbest meslek ise yaptığınız işlem doğrudur. Herhangi bir değişiklik yapmayın.
Duyuru ekinde gönderilen personellerden eşi serbest meslek olanları Eşi çalışmayan şeklinde AGİ kontrol ederek hesaplamanızı yapın.
Eşi çalışmayan olarak düşünürsek zaten sorun çıkmıyor. Maaş ve ek dersteki agi'leri toplayınca AGİ eşitleniyor. sıkıntı yok o zaman.

Mehmet AKDEMİR

Site Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
Çalıştığınız Bakanlık
Çalıştığınız İl/İlçe
Van/Tuşba
Eşi çalışmayan olarak düşünürsek zaten sorun çıkmıyor. Maaş ve ek dersteki agi'leri toplayınca AGİ eşitleniyor. sıkıntı yok o zaman.
Duyuruda belirtilen fazla AGİ ödemelerinin şuana kadar çoğu doğru ödenmiş.
Sanırım Muhasebat ta işgüzar birinin yapmış olduğu bir işlem gibi görünüyor.
Tüm mutemetleri bu kadar işin içinde birde OLMAYAN HATA ile uğraştırmak ne kadar adil bilemiyorum.

mehmetpetek

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Milli Eğitim Bakanlıği
Çalıştığınız İl/İlçe
Tokat
Duyuruda belirtilen fazla AGİ ödemelerinin şuana kadar çoğu doğru ödenmiş.
Sanırım Muhasebat ta işgüzar birinin yapmış olduğu bir işlem gibi görünüyor.
Tüm mutemetleri bu kadar işin içinde birde OLMAYAN HATA ile uğraştırmak ne kadar adil bilemiyorum.
Eksiler nasıl doğru çıkıyor ben anlamadım.Zaten sistemden bularak not düşülmüş.Ben hepsini kontrol ettim genellikle 2019 Mayıs ayında ekderslerde verilen agi tutarlarının hepsi fazladan verilmiş.

Mehmet AKDEMİR

Site Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
Çalıştığınız Bakanlık
Çalıştığınız İl/İlçe
Van/Tuşba
Eksiler nasıl doğru çıkıyor ben anlamadım.Zaten sistemden bularak not düşülmüş.Ben hepsini kontrol ettim genellikle 2019 Mayıs ayında ekderslerde verilen agi tutarlarının hepsi fazladan verilmiş.
Dikkat ederseniz orada maaşta verilen AGİ, maaştan artan AGİ diye yazılmış. Maaşta verilen AGİ lerin hepsi eksik. Aradaki fark ta ek derslerin gelir vergisinden düşürülmüş.
Sizde personellerinizin hak ettiği AGİ ile maaşta verilen AGİ arasındaki farkı hesaplayın, o zaman daha rahat anlaşılacaktır.
Ben örnek bir resim ve hesaplama göndermiştim isterseniz ona göre kontrol edebilirsiniz.

NOT: Maaşta verilen AGİ gelir vergisi miktarını geçmeyeceği için AGİ eksik hesaplanır. Eksik AGİ genelde eşi çalışmayan 2 ve daha fazla çocuğu olan memurun maaşlarında görülür.

mehmetpetek

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Milli Eğitim Bakanlıği
Çalıştığınız İl/İlçe
Tokat
Dikkat ederseniz orada maaşta verilen AGİ, maaştan artan AGİ diye yazılmış. Maaşta verilen AGİ lerin hepsi eksik. Aradaki fark ta ek derslerin gelir vergisinden düşürülmüş.
Sizde personellerinizin hak ettiği AGİ ile maaşta verilen AGİ arasındaki farkı hesaplayın, o zaman daha rahat anlaşılacaktır.
Ben örnek bir resim ve hesaplama göndermiştim isterseniz ona göre kontrol edebilirsiniz.

NOT: Maaşta verilen AGİ gelir vergisi miktarını geçmeyeceği için AGİ eksik hesaplanır. Eksik AGİ genelde eşi çalışmayan 2 ve daha fazla çocuğu olan memurun maaşlarında görülür.
Hocam ben genelini hesapladım ekdersde vermemesi gerekirken listede verilen ekşi tutarlar verilmiş.

Mehmet AKDEMİR

Site Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
Çalıştığınız Bakanlık
Çalıştığınız İl/İlçe
Van/Tuşba
Hocam ben genelini hesapladım ekdersde vermemesi gerekirken listede verilen ekşi tutarlar verilmiş.
Hocam örnek doğru olan bir personelinizin eş ve çocuk durumu ile bordrosunu atar mısınız?

Çevrimiçi üyeler :
Altın Üye-Kayıtlı Üye Premium Üye-Uzman
Demo Üye

Forumda Üye Arayın

Üst Alt