• Konu Başlıklarına ait Mesaj içerikleri Misafirlere Blur sistemi ile karartılmıştır. İçeriği net olarak görüntülemek için üye olmanız gerekmektedir.

Çözümlendi | Kilitli Teknisyenin Tekniker Özlük Haklarını Alması

Durum
Üzgünüz bu konu Çözüldüğü için Kapatılmıştır. Yeni Başlık açarak sorunuzu yazın..

adanamutemet

PREMİUM

Premium Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Adalet Bakanlığı
arkadaşlar bizde lise mezunu olarak göreve başlayan bir tane elektrik teknisyeni var kendisi ön lisans elektrik teknisyenliği bölümü bitirdi ve kuruma diplomasını 6 ayın başında bize verdi bizde buna göre maaşını yaptık ancak kbs de eksik bir yeri seçtim galiba kbs ye 6. ayın tekniker özlük hakkı farkını ver dediğimde çok 78 lira gibi bir düşük rakam verdi ve ben ödemeyi yaptım ancak personel benim 6. aydan 300 lira civarında eksiğim var diyor eksiklik var mı varsa bunu nasıl giderebilirim yardımcı olabilir misiniz?

Mehmet AKDEMİR

Site Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
Çalıştığınız Bakanlık
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü
Çalıştığınız İl/İlçe
Van/Tuşba
arkadaşlar bizde lise mezunu olarak göreve başlayan bir tane elektrik teknisyeni var kendisi ön lisans elektrik teknisyenliği bölümü bitirdi ve kuruma diplomasını 6 ayın başında bize verdi bizde buna göre maaşını yaptık ancak kbs de eksik bir yeri seçtim galiba kbs ye 6. ayın tekniker özlük hakkı farkını ver dediğimde çok 78 lira gibi bir düşük rakam verdi ve ben ödemeyi yaptım ancak personel benim 6. aydan 300 lira civarında eksiğim var diyor eksiklik var mı varsa bunu nasıl giderebilirim yardımcı olabilir misiniz?
Birincisi, tekniker özlük hakları için Adli Yargı İlk Derece Komisyonu Başkanlığının kararı gerekmektedir.
İkincisi, tekniker özlük hakları değiştiğinde özel hizmet tazminatı 93 puan olur (5 ve üzeri derecelerden maaş alanlar için). Sizin teknikerin söylediği gibi büyük ihtimalle özel hizmet tazminatını eksik vermişsiniz.

Eren Yasin

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Adalet Bakanlığı
ben şimdi yapılan bu yanlışlığı nasıl düzeltirim
Eğer tek sorun ÖHT ise terfi ekranında satır ekleyin. Aynı derece kademeyi seçip yeni ÖHT yi belirtin. En sağdaki ay bölümüne 6 yazarsanız Haziran ve Temmuz aylarının ÖHT farkını da ödemiş olursunuz.
Ağustos ayını beklemeyin şimdiden deneyip Ağustos maaşını hesaplayıp kontrol edin.

adanamutemet

PREMİUM

Premium Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Adalet Bakanlığı
6/1 i olmuş personel 4 sayılı cetvele ek gösterge cetveli oluyor oraya 0 mı seçeceğim yoksa1100 mü seçeceğim

özgürsakınır

Mutemet
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Adalet Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Bilecik
Ek göstergeyi 4 e düşünce hakediyor. Özel hizmet tazminatı 61 den 93 e çıkıyor.
9500xmaaş katsayısı/ö.h.t oranı (61/100)
9500xmaaş katsayısı/ö.h.t oranı(93/100)

adanamutemet

PREMİUM

Premium Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Adalet Bakanlığı
intibakın yapıldığına dair yazısı var ancak 4/1 değil personel 6/1 ine yükseltilmesine diyor

Durum
Üzgünüz bu konu Çözüldüğü için Kapatılmıştır. Yeni Başlık açarak sorunuzu yazın..
Üst Alt