• Konu Başlıklarına ait Mesaj içerikleri Misafirlere Blur sistemi ile karartılmıştır. İçeriği net olarak görüntülemek için üye olmanız gerekmektedir.

Çözümlendi | Kilitli terfi farkı

Durum
Üzgünüz bu konu Çözüldüğü için Kapatılmıştır. Yeni Başlık açarak sorunuzu yazın..

adanamutemet

PREMİUM

Premium Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Adalet Bakanlığı
arkadaşlar personel 4/1 ine yükselmiş derece olarak bende ocak ayından bu yana terfi farkını hesaplattırdım ancak ocak ayını eksik hesapladı neden acaba

Eren Yasin

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Adalet Bakanlığı
Personeliniz 5434 e tabi ise;
%100 artış (5434)
5434’e tabi personelin kesenek ve primlerini ilgilendiren unsurlarda artış olduğu an bu tutarların tamamı %100 artış olarak sandığa ödenir. (5510’a tabi personelde %100 artış yoktur) Derece/kademe terfisi olmadığı halde %100 artış hesaplanan durumlarda olabilir. Kıdem yılı arttığında bu artış %100 artış olarak hesaplanmakta ve %100 artış tutarından sadece DV kesilmektedir.

%100 artışa örnek vermek gerekirse;

İlgili personel Mayıs ayında 1/3 iken 1/4 e yükseldi ve bu terfi mücbir sebeplerle Haziran ayında ödenecek.
1/3 iken 1/4 e yükselince sadece aylık tutar değişir yani gösterge 1440 tan 1500 e yükselir.
1500-1440=60------ 60*0,10855=6,51 TL
Kişinin aylığı 6,51 TL artacak ancak Mayıs ayına ait terfi bordrosunda bu tutar %100 artış olarak sandığa ödenecek.
https://www.mutemetler.com/forum/konu/gecmise-doenuek-terfi-oedemesi-ve-sgk-bildirimleri.5608/

adanamutemet

PREMİUM

Premium Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Adalet Bakanlığı
eren bey ben personelin terfi farkını yaptım ocak ayından bu yana ve temmuzda ödedim
benim demek istediğim şu ocak ayını 193,77 hesaplamış ve ödemiş ancak şubat mart nisan mayıs ayı 257,32 hesaplamış ve ben ödemeyi yaptım personel diyor ki bana 63,55 lira eksik ödeme yapmışsın benim ne yapmam gerekir bu konuda yardımcı olabilir misiniz

Eren Yasin

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Adalet Bakanlığı
Personeliniz 5434 e tabi ise ocak ayı bordrosunda %100 artış bölümüne bakın. %100 artış olarak kesilmiş olabilir aradaki fark.

Yasin Ünsal

Uzman Mutemet

Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Sağlık Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Türkiye
% 100 artıştan dolayı ilk ay böyle olur doğaldır normaldir sıkıntı yok personel inanmıyorsa buyursun kbs önünde ;)

mehmetkulte

Mutemet
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Sağlık bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
yalova
Peki bu maaş farkı hesaplama 5434 için diploma farkı olsa (lisans tamamlama) yine de %100 artışa mi gider gelir kalımlerin farkı?(ilk ay için manuel bordro hazırlarken)

Eren Yasin

V.I.P

Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Adalet Bakanlığı
Peki bu maaş farkı hesaplama 5434 için diploma farkı olsa (lisans tamamlama) yine de %100 artışa mi gider gelir kalımlerin farkı?(ilk ay için manuel bordro hazırlarken)
Üstteki mesajımda da belirttiğim gibi emekli keseneğini etkileyen unsurlarda artış olursa bu tutarların tamamı %100 artışa gider ve sadece dv kesilir.

Mehmet AKDEMİR

Site Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
Çalıştığınız Bakanlık
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü
Çalıştığınız İl/İlçe
Van/Tuşba
Ek Gösterge, gösterge, kıdem Aylığı, yan ödeme girer.
Özel Hizmet Tazminatı ve ek ödeme aynen ödenir

Hüseyin ÇEVİK

Site Admin

Yönetici
Site Admin
Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Milli Eğitim Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Çorum/Bayat
Ek Gösterge, gösterge, kıdem Aylığı, yan ödeme girer.
Özel Hizmet Tazminatı ve ek ödeme aynen ödenir
Hocam yanlışlıkla yazdınız sanırım yan ödeme kesenek matrahına girmiyor taban aylığı giriyor yukarıda yazdıklarınıza ek olarak.
Ayrıca ek göstergedeki değişikliğe bağlı olarak "Zam, tazminat ve ödenekler ile benzeri ödemeler toplamına karşılık gelmek üzere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi en Yüksek Devlet memuru aylığı (ek gösterge dahil) brüt tutarına uygulanan oranlardaki değişikliklerden de %100 artış kesiliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu Çözüldüğü için Kapatılmıştır. Yeni Başlık açarak sorunuzu yazın..
Üst Alt