• Konu Başlıklarına ait Mesaj içerikleri Misafirlere Blur sistemi ile karartılmıştır. İçeriği net olarak görüntülemek için üye olmanız gerekmektedir.

Çözümlendi | Kilitli Terfi Özlük

Durum
Üzgünüz bu konu Çözüldüğü için Kapatılmıştır. Yeni Başlık açarak sorunuzu yazın..

sedattk

Mutemet
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
içişleri bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
elazığ
Personel özlük işleri kademe terfi işlerini bilen biri varsa bir soru sormak istiyorum.

zahidreis

Uzman Mutemet & Moderatör

Yönetici
Moderatör
Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
T.C. Milli Eğitim Bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
Dünyanın En Güzel Şehirlerinden Biri
Soruu sormak istiyorum demek yerine orarsanız cevap alabilirsiniz herkes mutemet sitemizde dediğiniz işleri bilmeyen adam yok burada

sedattk

Mutemet
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
içişleri bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
elazığ
Sorum kbs ile ilgili değil onun için öyle söyledim. Biz de 2009 yılında memur olan biri var bu kişiye 2013 9 dereceli kadrodan 4 dereceli kadro çevrilmiş. Bunun görev aylığı kazanılmış hak aylığı emekli kesenegine esas aylığı ise 2019 yılı itibari ile 6/3. 4 dereceli kadroda olduğu görev aylığını 4/1 yapabilir miyiz. 68/b den olur alıp görev aylığı kazanılmış hak aylığını değiştirebilir miyiz. Degistirebiliyorsak nasıl bir onay almam gerekiyor.

sedattk

Mutemet
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
içişleri bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
elazığ
Ayrıca ilk dört dereceden biri verilen kişiye verilmiş olan kadro derecesine göre olur alıp görev aylığı ve kazanılmış hak aylığını da almış olduğu ilk dört dereceden birine mi getirmeliyiz

zahidreis

Yönetici
Moderatör
Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Çalıştığınız İl/İlçe
Derecesi kaç olursa olsun esas olan kazılmış hak aylığıdır onun üzerinden maaş alır diğeri maaşını etkilemez

sedattk

Mutemet
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
içişleri bakanlığı
Çalıştığınız İl/İlçe
elazığ
Bende öyle düşünüyorum ama aklıma takılan soru şu 2009 da 9 dereceli kadroda 2012 de ise 4 dereceli kadroda herseyi 9/2 si bu kişinin. Ve 4. Kadrodaki hakları alamıyor ama 2018 yılı itibari ile 68b şartlarını taşıdığı için ve hala 4. Kadroyu işgal ediyor bu nedenle muktesebini verebilecegimi düşünüyorum. Ama bu düşündüğüm işlemin doğru olup olmadığını bilmiyorum. 68b kadro tahsisi bakanlık tarafından yapılıyor ama bu kişiye 4 luk kadro verilmiş şimdi ise 8 yıllık hizmeti tamamladığı için muktesebini hak ediyor diye düşünüyorum.

zahidreis

Yönetici
Moderatör
Uzman Mutemet
Altın Üye
Kayıtlı Üye
Çalıştığınız Bakanlık
Çalıştığınız İl/İlçe
Bende öyle düşünüyorum ama aklıma takılan soru şu 2009 da 9 dereceli kadroda 2012 de ise 4 dereceli kadroda herseyi 9/2 si bu kişinin. Ve 4. Kadrodaki hakları alamıyor ama 2018 yılı itibari ile 68b şartlarını taşıdığı için ve hala 4. Kadroyu işgal ediyor bu nedenle muktesebini verebilecegimi düşünüyorum. Ama bu düşündüğüm işlemin doğru olup olmadığını bilmiyorum. 68b kadro tahsisi bakanlık tarafından yapılıyor ama bu kişiye 4 luk kadro verilmiş şimdi ise 8 yıllık hizmeti tamamladığı için muktesebini hak ediyor diye düşünüyorum.
Veremezsin tecrübeyle sabit bize de bakanlık tahsisli verildi eğer alabilecek olsam ben kendim alırdım denemediğim yol yöntem kalmadı didik etim mevzut hukuk her şeyi ama kesinlikle olmuyor işte maalesef

Mehmet AKDEMİR

Site Admin

Yönetici
Site Yöneticisi
Çalıştığınız Bakanlık
Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü
Çalıştığınız İl/İlçe
Van/Tuşba
Bu konunun tartışılacak bir durumu yok,
Kesinlikle verilmez.
Kadro derecesi sadece 1 ve 4 arası derecelerden maaş alanların özel hizmet tazminatları, yan ödeme tazminatları gibi ödenecek puanlarının değişimini etkiler. Yani maaş derece kademesi değişmeyen birinin kadro derecesinin düşük olmasının hiçbir etkisi yoktur.
Bu nedenledir ki, kurum müdürü, şube müdürü gibi kadrolara atanan personellere torba kadro ile 1. derece kadro verilirken derece kademesi de 1/1 olarak gelmektedir.

Durum
Üzgünüz bu konu Çözüldüğü için Kapatılmıştır. Yeni Başlık açarak sorunuzu yazın..
Üst Alt